ОБЩЕЖИТИЕТО КЪМ СУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“ В АПРИЛЦИ ПОСРЕЩНА УЧЕНИЦИТЕ СИ СЛЕД ЦЯЛОСТНА МОДЕРНИЗАЦИЯ

1На 15 септември 2025 г. общежитието към СУ „Васил Левски“ – гр. Априлци отвори врати за своите нови обитатели, след като претърпя цялостен ремонт и обновяване. 

Сградата вече е с: 

  • подменени дограма, покривна конструкция, отоплителна и електроинсталация;
  • обновена водопроводна и канализационна система;
  • изградена модерна система за видеонаблюдение;
  • реновирана фасада;
  • изграден асансьор;
  • реновирани 36 стаи, всяка със собствен санитарен възел и обзавеждане (две легла, бюра, столове и гардероби).

 На всеки етаж са оформени кътове за хранене, а две от стаите са адаптирани за деца със специални потребности.

Общата стойност на проекта е 2 285 733,21 лв. с ДДС, осигурени изцяло чрез Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура BG-RRP-1.011 „Ремонт и рехабилитация на общежития в системата на училищното образование“.

По информация от Община Априлци

SP Page Builder-news