На 15 септември 2025 г. общежитието към СУ „Васил Левски“ – гр. Априлци отвори врати за своите нови обитатели, след като претърпя цялостен ремонт и обновяване.
Сградата вече е с:
- подменени дограма, покривна конструкция, отоплителна и електроинсталация;
- обновена водопроводна и канализационна система;
- изградена модерна система за видеонаблюдение;
- реновирана фасада;
- изграден асансьор;
- реновирани 36 стаи, всяка със собствен санитарен възел и обзавеждане (две легла, бюра, столове и гардероби).
На всеки етаж са оформени кътове за хранене, а две от стаите са адаптирани за деца със специални потребности.
Общата стойност на проекта е 2 285 733,21 лв. с ДДС, осигурени изцяло чрез Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура BG-RRP-1.011 „Ремонт и рехабилитация на общежития в системата на училищното образование“.
По информация от Община Априлци