МОДЕРИРАНЕ НА ДИАЛОЗИ ЗА ОПАЗВАНЕ ЗДРАВЕТО НА ПОЧВИТЕ С МЕТОДОЛОГИЯТА НА HUMUS

HUMUS SOIL M3 U3

Ролята на общините в управлението на почвите, регулирането, планирането, иновациите и изграждането на общности е много важна за опазване здравето на почвите. Затова ангажирането на общините в цяла Европа със здравето на почвите е от жизненоважно значение за успешното разгръщане на Мисията на ЕС за почвите.

HuMUS е единственият проект, който понастоящем реализира мисията за почвите, като е насочен към административните органи на местно и регионално ниво. HuMUS предоставя подходяща среда и методология за прилагане на мисията в европейските общини с участието на гражданите. Методологията на HuMUS позволява да се излезе извън рамките на концепцията за участие като обикновена консултация с други участници от страна на тези, които притежават най-голям дял от властта и по-скоро издига процеса на консултация до съвместно вземане на решения.

Методологията на HuMUS представлява холистичен и интегриран подход в рамките на проект „Здрави общински почви“ за подпомагане на съвместното прилагане на решения за възстановяване на почвите и териториално управление, като се подчертава значението на съвместната работа с местната общност, екологичната устойчивост и адаптивността към специфичните местни условия.

Част 3.1 Набор от инструменти за менторство и модериране на диалози. Най-добри практики в социалния диалог.
***
Този обучителен материал е разработен в рамките на HuMUS („Здрави общински почви”) – проект, който създава, повишава и споделя знание, свързано с подобряване здравето на почвата. РСО „Централна Стара планина” е единственият български участник в европейския консорциум, ангажиран с неговото изпълнение.

 

© 2020. All Rights Reserved.