Настоящият раздел от третия обучителен модул има за цел да предостави вдъхновяващ каталог с 14 текущи проекта, свързани със здравето на почвата. Включените в него пилотни инициативи на проект HuMUS работят по различни теми: опазване на земята, качество на водата, биоразнообразие, биология, регенеративно земеделие, пасища и градско земеделие. Това разнообразие на подходите към почвите позволява на всеки да вземе необходимата му информация и да я адаптира към собствения си териториален контекст.
Всеки Териториален информационен лист обобщава текущите проблеми, заинтересованите страни и целите, които трябва да бъдат постигнати.
Това е инструмент, който помага на Пазителите на почвата в общините да планират и разработват бъдещи проекти, като им дава възможност за участие в динамичните процеси, стартирани от партньорите от HuMUS.
МОДУЛ 3: насърчаване на съвместното управление на почвите
ЧАСТ 3.3 МЕСТНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ЖИВИ ЛАБОРАТОРИИ И СТОПАНСТВА-ОБРАЗЦИ
***
Този обучителен материал за пазители на почвата е разработен в рамките на HuMUS („Здрави общински почви”) – проект, който създава, повишава и споделя знание, свързано с подобряване здравето на почвата. РСО „Централна Стара планина” е единственият български участник в европейския консорциум, ангажиран с неговото изпълнение.